Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego – STYPENDIUM

Stypendium skierowane jest do osób w wieku 18-26 lat, aktywnych w przestrzeni społecznej, niezależnie od tego, czy uczestniczą w edukacji systemowej. Do pasjonatów nauk ścisłych, a także do humanistów, młodych adeptów przedsiębiorczości i nowych technologii. Do wszystkich, którzy idą pod prąd. Którzy mierzą wyżej…

KRYTERIA

Stowarzyszenie wspiera osoby unikalne, chodzące swoimi ścieżkami, trudne do zaszufladkowania, które wnoszą pozytywną różnicę w swoje otoczenie.

JEŻELI:

• Masz w sobie talent i nonkonformizm. Odważnie realizujesz swoje pasje.
  • Wyróżnia Cię inicjatywność i determinacja, jesteś przedsiębiorczy(-a).
  • Tworzysz lub działasz, pobudzając innych do myślenia, aktywności, współpracy.
  • Jesteś w wieku między 18 a 26 lat.

To stypendium jest stworzone z myślą o Tobie.

PRZY PRZYZNAWANIU STYPENDIUM, KAPITUŁA BIERZE POD UWAGĘ PROWADZONE PRZEZ CIEBIE:

• Działania mające na celu aktywizowanie, organizowanie i zrzeszanie innych na rzecz szeroko pojętego dobra wspólnego.
  • Działania które uświadamiają i odważają innych, czyniąc społeczność i otoczenie bogatszą i lepszą.
  • Projekty i wydarzenia, które przełamują schematy, są odważne i konsekwentne w wydobywaniu na światło dzienne spraw ważnych/trudnych.
  • Aktywności, które wzbogacają życie szkoły, uczelni, społeczności lokalnej czy międzynarodowej.
  • Działania i dokonania o charakterze naukowym, artystycznym, społeczno-kulturalnym, sportowym – bez pierwszeństwa w odniesieniu do którejkolwiek z wyżej wymienionych dziedzin.

Pomogą nam listy referencyjne od osób z Tobą współpracujących, osobistości i autorytetów w dziedzinie, czy innych osób fizycznych lub organów reprezentujących osoby prawne lub instytucje.

Ma dla nas znaczenie, czy równocześnie, oprócz pasji, rozwijasz swój potencjał i wiedzę. Czy bierzesz udział w konkursach, olimpiadach lub innych formach rywalizacji/współzawodnictwa. Nie jest dla nas istotne, czy jesteś ich laureatem(-tką), czy zdobywasz nagrody lub wyróżnienia.
Będziemy oceniać Twoje dokonania, biorąc pod uwagę okres ostatnich 24 miesięcy, jakie poprzedzają niniejszą edycję Konkursu.

Więcej informacji znajdziesz na Facebooku Stypendium.

WYSOKOŚĆ STYPENDIUM

W edycji programu 2022/2023 wysokość stypendium wynosi 18 000 złotych i jest wypłacone jednorazowo. Stypendysta otrzyma całą kwotę przelewem na konto. Podatki opłaci Organizator.

TERMINY EDYCJI 2022/2023

17.10.2022 – ogłoszenie i start konkursu,

21.11.2022 – koniec przyjmowania aplikacji,

15.01.2023 – ogłoszenie wyników