Uczniowskie Koło Informatyczne & Fundacja IT Girls

W dniu 15 grudnia w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie odbyło się spotkanie z Wiolą Klimczak, współzałożycielką Fundacji IT Girls. W trakcie ponad dwugodzinnych warsztatów poruszono wiele ważnych tematów, takich jak różnorodność zespołów, metody zarządzania, studia informatyczne, praca w projektach IT oraz pewność siebie.
Jej wiedza i doświadczenie zostały docenione przez 25 uczestniczek spotkania, które aktywnie brały udział w dyskusji i zadawały pytania.

Fundacja IT Girls codziennie dokłada swoją cegiełkę do walki ze stereotypami dotyczącymi kobiet w branży IT i stara się zwiększyć ich liczbę na stanowiskach technicznych.

To wydarzenie było doskonałą okazją do zdobycia cennych informacji i inspiracji dla wszystkich kobiet, które myślą o rozwoju swojej kariery w branży IT. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć tak znamienitą osobę i mamy nadzieję, że takie spotkania będą miały miejsce również w przyszłości.

Weronika Woroszczuk – Uczniowskie Koło Informatyczne