Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Wiśniowa paka dla zwierzaka –  Podsumowanie akcji „podaj łapę” prowadzonej przez naszą szkołę

Celem  naszej zbiórki charytatywnej była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku,  kształtowanie wrażliwości i otwartości na niesienie pomocy innym oraz wpływ na kreowanie i wzmacnianie postawy empatycznej i przyjacielskiej wobec zwierząt.  

Dzięki mobilizacji całej naszej społeczności szkolnej w dniu 06.12.2022  w prezencie mikołajkowym dla futrzaków ze schroniska na Paluchu w Warszawie przekazaliśmy m.in.:

163,6 kg suchej karmy dla psów, oraz  56,5 kg karmy mokrej,

29,74 kg karmy dla kotów (w większości mokrej), 

ponad 10 kg psich smakołyków i  20 osobnych opakowań smakołyków dla kotów,

dostarczyliśmy również  83 sztuki ręczników, 57 sztuk koców, 46 sztuk poszewek,  przekazaliśmy ogromną ilość innych przydatnych artykułów, m.in. zabawki, miski spowalniające, smycze, szelki, drapaki, transportery, maty higieniczne, posłania i legowiska,

wręczyliśmy dwa nowe specjalistyczne legowiska ortopedyczne dla zwierząt  z dolegliwościami, ufundowane przez nasz szkolny Samorząd Uczniowski.

Otrzymaliśmy bardzo duże wsparcie ze strony Pani Agnieszki Rostkowskiej, która wspólnie ze swoimi kolegami i koleżankami z pracy włączyła się do naszej akcji „podaj łapę”. Pragniemy złożyć wielkie podziękowania dla Pana Jacka Bąbikowskiego za natychmiastową reakcję i pomoc w transporcie naszych uczniów oraz zgromadzonych rzeczy.  Naszą akcję dla zwierząt ze schroniska „Na Paluchu” wsparli również policjanci z KP Warszawa Ursus, za co również dziękujemy.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Państwa; rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz dla Was – drodzy uczniowie. Wspólnie udowodniliśmy, że nie jest szczególnie trudne być wielkim i pomagać małym.

Plan lekcji 18 grudnia – 5 stycznia

Nowy, tymczasowy plan lekcji na okres 18 grudnia – 5 stycznia: http://planlekcji2.staff.edu.pl/ Plan stały, nad ktorym trwają prace, będzie obowiązywać od 8 stycznia 2024.

Przygotowaliśmy dla Was kolejną edycję szkolnych BLUZ!

Już są! Przygotowaliśmy dla Was kolejną edycję szkolnych BLUZ! www.order.schoolwearnation.pl/wisniowa W tym roku ponownie współpracujemy z firmą Schoolwear Nation, jej produkty są wysokiej jakości i nigdy nas nie zawodzą. W tym roku szkolnym można zakupić: Bluzy i koszulki polo w różnych atrakcyjnych kolorach. Link do sklepu: www.order.schoolwearnation.pl/wisniowa Zamówienia można składać do 17.12.2023 (jeżeli wystąpi taka konieczność termin może ulec […]

KONKURS „ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI SIECIOWYMI” (wg formuły World Skills)

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 jest partnerem projektu„SkillsComp: konkursy umiejętności szansą na rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego” finansowanego ze środków europejskiego programu Erasmus+, którego koordynatorem jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Technologii Eksploatacji w Radomiu. Projekt SkillsComp realizowany ma na celu zwiększenie ilości i jakości partnerstw szkolno-biznesowych poprzez organizację konkursów umiejętności zawodowych. Projekt […]

Grób patrona technikum

W związku z nadaniem Technikum Mechatronicznemu Nr 1 imienia Piotra Drzewieckiego klasa 1 TB w dniu 5 grudnia 2023 r. wybrała się na Powązki, aby uczcić pamięć Patrona, składając na jego grobie wiązankę i zapalając symboliczny znicz.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content