Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Granty dla uczniów | Explory

Szanowni Państwo,

tylko do końca marca trwa nabór do Programu Grantowego Explory „Minigranty dla młodych talentów”. To wyjątkowa okazja dla młodych innowatorów, wynalazków czy badaczy do rozwoju projektu naukowego. Gorąco zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w tej inicjatywie.

Z doświadczenia wiemy, że grant przekazany młodym naukowcom lub tym, którzy chcą się nimi stać procentuje w rozwoju projektów, a co za tym idzie wspiera rozszerzającą horyzonty pracę badawczą.

Zapraszamy młodzież szkolną w wieku 13-20 lat, chcącą rozpocząć lub rozwinąć swoje prace badawcze. Celem Programu jest dofinansowanie rozwoju projektów, związanych z realizacją celów zrównoważonego rozwoju, a jego łączny budżet to 21 000 .

Pozyskane środki młodzież może wydać m.in. na:

  • Materiały badawcze np. pakiety do testów genetycznych, reagenty czy proste urządzenia laboratoryjne
  • Kursy, szkolenia i korepetycje
  • Licencje i oprogramowania –  zakup uprawnień lub dostępów do baz wiedzy lub potrzebnych programów
  • Wydatki logistyczne – takie jak np. zwrot kosztów podróży do laboratoriów czy zamówienia i przesyłki niezbędne do skompletowania projektu

W tegorocznej edycji uczestnicy mogą skorzystać dodatkowo ze wsparcia mentorskiego. Nasi mentorzy- byli uczestnicy i finaliści Explory pomogą, wskażą drogę oraz doradzą. To świetna okazja do obrania dodatkowej perspektywy na rozwój  projektu przy wsparciu osób, które wiedzą JAK z własnego doświadczenia. 

Dofinansowanie uzyskają   projekty,  które spełniają kryteria formalne i otrzymają najwyższą punktację w kryteriach merytorycznych. Partnerem Programu Grantowego jest Fundacja Empiria i Wiedza.

Zgłoszenia trwają do 31 marca 2023 poprzez formularz zgłoszeniowy

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content