Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

SPOTKANIE Z MAGDALENĄ SZWARCBART

W piątek 31.03. gościła w naszej szkole pani Magdalena Szwarcbart, jedna z najważniejszych postaci w świecie filmu polskiego, reżyserka castingu do wielu filmów nie tylko polskich, ale też międzynarodowych. Członkini Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej oraz Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS) – ta ostatnia to przyznająca nagrody Oscara – niezwykle zajmująco opowiadała o swojej drodze do świata filmu, o pracy z wybitnymi reżyserami i aktorami, polskimi i zagranicznymi, m.in. ze Stevenem Spielbergiem i Romanem Polańskim, o roli wyboru obsady w procesie produkcji filmu i o tym, jak przypadek może zadecydować o wyborze drogi zawodowej. Reżyserka ujęła słuchaczy swoim ciepłym głosem i barwnymi historiami z filmowego świata.

Rozmowę z Magdaleną Szwarcbart przeprowadzili reprezentanci naszej szkoły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej: Natalia Kasperek z kl. 3 LA i Tomek Gawłowski z kl. 4 GTA

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content