Noc Muzeów w Urzędzie Patentowym RP

W Noc Muzeów w Urzędzie Patentowym RP, w sobotę, w dniu 13.maja.br. wspaniale zaprezentowali się INNOWATORZY z ZSLiT Nr1, w składzie:

Patryk Górski, Gabriela Rutkiewicz i Kamil Leonik, autorzy „Wyrzutni ratowniczej – LIFE GUN”,

oraz Weronika Woroszczuk i Michał Łukasiak, twórcy aplikacji mobilnej „SchronMapp”.

Podczas tego wydarzenia NASI INNOWATORZY opowiadali o swoich wynalazkach, razem ze studentami uczestnikami prac Kół Naukowych z Politechniki Warszawskiej Wydziałów: Mechaniki Energetyki i Lotnictwa oraz Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Podczas Nocy Muzeów, była okazja do:

• przeprowadzenia rozmów z ekspertami UP RP, jak najlepiej zabezpieczyć swój wynalazek,
  • poznania historii Urzędu Patentowego i zdobycia informacji o polskich wynalazkach zapisanych w dokumentacji patentowej,
  • dowiedzieć się, czym różni się znak towarowy od wzoru przemysłowego,
  • poznać przykładowe spory o znak towarowy i poczuć atmosferę rozprawy kolegium orzekającego,
  • wzięcia udziału w quizie z nagrodami w gabinecie Pani Prezes UP RP,
  • otrzymania materiałów edukacyjnych o ochronie własności intelektualnej.

Zwiedzanie UP RP, zaczęło się o godzinie 18.00 i trwało do godziny  0.30 i  odbywało się w ramach zorganizowanych grup, pod opieką doświadczonych pracowników Urzędu.

Trzeba podkreślić, że prezentacja innowacji technicznych przez uczniów innowatorów z WIŚNIOWEJ, w wydarzeniach organizowanych przez UP RP, staje się już tradycją, z czego nasza Szkoła może być dumna.

Zapewne w przyszłym roku, w Noc Muzeów, INNOWATORZY z WIŚNIOWEJ, po raz kolejny zaprezentują swoje wynalazki.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się ze stronami internetowymi: UP RP, Naczelnej Organizacji Technicznej, Olimpiady Innowacji Technicznych oraz Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów – polskiewynalazki.pl

Kazimierz Okraszewski opiekun Koła Innowatora w ZSLiT Nr 1.