Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Warszawska Olimpiada Młodzieży i kolejny sukces!

Kolejny sukces chłopców w badmintonie i kwalifikacja do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!

Miło nam poinformować , iż uczniowie naszej szkoły  w składzie Karol Jagnus, Bartosz Rudnicki oraz Piotr Sasimowski po raz kolejny zdobyli tytuł Mistrzów Mokotowa w badmintonie kwalifikując się tym samym do wzięcia udziału w Mistrzostwach Warszawy.

Chłopcy pokonali w pięknym stylu Liceum 43 wygrywając pojedynki singlowe, w kolejnym meczu wygrali z Liceum XLIV awansując tym samym do półfinału, który wygrali spotykając się na korcie z Zespołem Szkół nr 110. W finale chłopcy zmierzyli się z Liceum Cervantesa, Karol i Piotr zagrali pojedynek deblowy na bardzo wysokim poziomie pokonując przeciwników. Możemy zdradzić, że chłopcy stając razem na korcie czują się doskonale, lubią razem rozgrywać deble, a na ich grę patrzy się z wielką przyjemnością!

Warszawska Olimpiada Młodzieży jest cyklicznym wydarzeniem sportowym z pięćdziesięcioletnią tradycją, którego celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Mogą wziąć w niej udział uczniowie zarówno szkół publicznych jak i prywatnych, delegowani przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Jeszcze raz gratulujemy  i życzymy powtórzenia wyników również na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży i zdobycia tam pierwszego miejsca! Ruszajcie po złoto!

Na Mistrzostwach Mokotowa wystąpiły również i dziewczyny w składzie Anna Jagnus, Milena Kur oraz Zuzanna Dróżdż. Dziewczyny wykazały się walecznością, pokonały stres i pięknie zaprezentowały się w swoich pojedynkach. Liczymy, że zebrane doświadczenie pozwoli w przyszłym roku zajść dalej w rozgrywkach.

Gratulacje dla Pań!

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content