Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

MFADay – 15 lutego 2024

Zapraszamy całą społeczność Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie na MFADay.pl, podczas którego dowiecie się:

  • Jakie ryzyka wiążą się z dostępem przez osoby niepowołane? 
  • W jaki sposób zorientować się czy nasze konto nie zostało przejęte?
  • Jak chronić swoje konta stosując odpowiednią konfigurację? 

Obecnie dostęp do naszych wiadomości elektronicznych, historii rozmów na komunikatorach, zdjęć czy codziennych plików chronimy za pomocą kont internetowych. Klasyczne zabezpieczenia w postaci pary – nazwa konta & hasło – są dziś niewystarczające. Taki stan przyczynia się do rosnącej liczby włamań na konta w sieci Internet oraz różnego rodzaju niepożądanych aktywności. 

W ramach spotkania organizatorzy przedstawią korzyści płynące z dwuetapowej weryfikacji, która wymaga od użytkownika podania dodatkowego kodu, najczęściej generowanego na urządzeniu mobilnym lub z wykorzystaniem kluczy zabezpieczeń FIDO2.

Podczas wydarzenia podzielimy się informacjami na temat rosnącego zagrożenia cyberprzestępczości, a jednocześnie zaprezentujemy prostą i skuteczną metodę zabezpieczania kont online. Uczestnicy będą mogą uzyskać praktyczne wskazówki dotyczące konfiguracji dwuetapowego logowania na różnych platformach, co pozwoli im skutecznie bronić się przed atakami hakerów i zapewnić ochronę prywatnych danych.

Celem wydarzenia jest promowanie świadomości cyberbezpieczeństwa oraz zachęcenie do praktycznego wdrożenia dodatkowych warstw ochrony w codziennym korzystaniu z Internetu.

W ramach wydarzenia zostaną udostępnione instrukcje konfiguracji logowania dwuetapowego do najbardziej znanych polskich i zagranicznych portali internetowych.

Partnerami wydarzenia są: CBSG Polska, FEITIAN, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie.

Do zobaczenia na MFADay

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content