Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Konkurs Kreatywny „Save the Earth – zrównoważenie ma znaczenie”

serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w II edycji Międzynarodowego Konkursu Kreatywnego „Save the Earth – zrównoważenie ma znaczenie”. Organizatorem jest Akademia Leona Koźmińskiego – najlepsza uczelnia biznesowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Konkurs został objęty Patronatem przez m.in. Ministra Cyfryzacji, Perspektywy, Ambasadę RP w Reykjaviku oraz Ambasadę Islandii w Warszawie. 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich. Uczniowie mogą działać indywidualnie lub grupowo. Zadaniem konkursowym jest nagranie krótkiego filmu lub wykonanie prezentacji na jeden z dwóch tematów:

  1. EKO-TECH – technologia, która może zmienić Twój dom/szkołę/miejscowość.
  2. MAŁE, A SKUTECZNE – proste pomysły, które zmienią Twoje otoczenie na bardziej ekologiczne.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów tematyki związanej ze zrównoważonym rozwojem, innowacjami i technologią (w szczególności AI, VR, druk 3D).

Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie poszerzą wiedzę o kluczowych technologiach przyszłości i samodzielnie odkryją znaczenie przedmiotów ścisłych w dzisiejszym świecie. Uczniowie rozwiną także kreatywność kompetencje cyfrowe oraz wypracują praktyczne i prospołeczne rozwiązania, które z powodzeniem będą mogli wdrożyć w życie społeczności Państwa szkoły.

Wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu w Akademii Leona Koźmińskiego podczas prezentacji Raportu Startupy pozytywnego wpływu.

Strona internetowa konkursu: https://www.kozminski.edu.pl/pl/save-the-earth

Akademia Leona Kożmińskiego

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content