Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Adam Wasiak z klasy 4tc zdobył I miejsce w konkursie AI for Youth 2023/24

Miło nam poinformować, że nasz zdolny uczeń, Adam Wasiak z klasy 4tc, zdobył pierwsze miejsce w konkursie AI for Youth 2023/24.

Jako laureat konkursu przygotował projekt „Neural News Center M”, który zebrał ogromne uznanie wśród ekspertów.

Projekt Adama to nowatorskie narzędzie do walki z dezinformacją w Internecie, które za pomocą zaawansowanych technik uczenia maszynowego precyzyjnie identyfikuje nieprawdziwe wiadomości. „Neural News Center M” wykorzystuje architekturę BiLSTM do analizy tekstów i oceny ich wiarygodności, a także narzędzie VADER do analizy sentymentów. Dzięki integracjom z publicznymi API (OpenAI, Tavily AI, APIVoid), użytkownicy mogą weryfikować fakty i oceniać wiarygodność źródeł.

Aplikacja charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem Gradio, który umożliwia łatwą i efektywną obsługę. Osiągnięta skuteczność modelu wynosi imponujące 97%. Projekt wspiera język angielski, co sprawia, że ma potencjał, aby stać się podstawą w pełni zautomatyzowanego systemu wykrywania fake newsów.

Więcej informacji o konkursie AI for Youth 2023/24 oraz o zwycięzcach można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu: https://ai4youth.edu.pl/konkurs-ai-for-youth-2023/.

Gratulujemy Adamowi tego wyjątkowego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości!

Projekt AI4Youth Sztuczna inteligencja w Twojej szkole to pilotażowy projekt edukacyjny skierowany do liceów ogólnokształcących i techników zawodowych realizowany na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Technologii na podstawie programu AI for Youth firmy Intel.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content