Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Uczniowie Innowatorzy z „Wiśniowej” w Urzędzie Patentowym RP podczas Nocy Muzeów.

NOC MUZEÓW, jest wspaniałą okazją do pokazywania osiągnięć uczniów laureatów i finalistów konkursów i olimpiad dotyczących twórczości technicznej, do których należy Mikołaj Tupaj – tegoroczny maturzysta z Technikum Mechatronicznego Nr 1.

Jest on przykładem młodego wynalazcy, pełnego oryginalnych rozwiązań technicznych. W Urzędzie Patentowym RP, zaprezentował dziesięć prototypów samodzielnie wykonanych, w technologii 3D, pomocy dydaktycznych dla uczniów, tj.: „CEWKA TESLI” i „RĘCZNA WYRZUTNIA ELEKTROMAGNETYCZNA”, które podczas NOCY MUZEÓW cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Do reprezentowania Koła Innowatora z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych Nr 1, został zaproszony też Kamil Leonik, ubiegłoroczny absolwent, obecnie student SGH w Warszawie, współautor wynalazku pt.: „LIFE GUN”. Z zainteresowaniem opowiadał o tworzeniu wynalazków, skąd się biorą oryginalne pomysły, o interdyscyplinarnym charakterze innowacji technicznych, o współpracy ludzi o różnych specjalnościach (zainteresowaniach) i umiejętnościach niezbędnych przy realizacji projektu „OD POMYSŁU DO WDROŻENIA”. 

Cieszy fakt, że uczestnicy wycieczek zadawali wiele zaskakujących pytań, świadczących o  dużym zainteresowaniu twórczością techniczną, którą zajmują się coraz częściej uczniowie już od najmłodszych lat szkolnych.

Zapewne dzieje się tak, w wyniku wielu edukacyjnych wydarzeń wspierających uczniowską innowacyjność przez Urząd Patentowy RP, Naczelną Organizację Techniczną,  czy renomowane firmy produkcyjne i jednostki badawcze wiodące  we wdrażaniu nowych technologii.

Kazimierz  Okraszewski

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content