Share this content:
Miasto Stołeczne Warszawa ogłasza rozpoczęcie naboru do dwóch programów stypendialnych dla uzdolnionych uczennic i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem programów jest wspieranie młodych osób osiągających wysokie wyniki w nauce, rozwijających zainteresowania badawcze oraz podejmujących ambitne wyzwania edukacyjne.
Termin naboru
Od 26 czerwca 2026 r. – w dniu zakończenia zajęć dydaktyczno‑wychowawczych – rozpoczyna się nabór wniosków na rok szkolny 2026/2027.
Programy stypendialne
- Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II
- Stypendium SAPERE AUSO
Z programów tych skorzystało już ponad 3 tys. uczniów (SAPERE AUSO) oraz ponad 10,5 tys. uczniów (stypendium im. Jana Pawła II). Łączna kwota przeznaczona przez miasto na wsparcie stypendialne przekroczyła 59 mln zł.
Informacja dla uczniów, rodziców i nauczycieli
Zachęcamy do:
- zapoznania się z miejską ofertą stypendialną,
- składania wniosków,
- zgłaszania kandydatur uczennic i uczniów wyróżniających się osiągnięciami i potencjałem naukowym.
Szczegółowe informacje
Zasady naboru, wymagane dokumenty oraz terminy dostępne są na stronie: um.warszawa.pl/stypendia