- Stypendium szkolne
- Zasiłek szkolny
- „Wyprawka szkolna”
- Stypendium „Posiłek dla ucznia”
- Rada Rodziców – zapomoga, dofinansowanie wycieczki szkolnej, dofinansowanie obiadów szkolnych.
Zgodnie z zapisem w rozdziale 8a Ustawy o systemie oświaty, uczniowi przysługuje prawo do pomocy materialnej ze środków przeznaczonych na ten cel w budżecie państwa i budżecie właściwej jednostki samorządu terytorialnego.
Stypendium szkolne oraz zasiłek szkolny
Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020 oraz wniosek o zasiłek szkolny należy złożyć w szkole do 16 września 2019 r.
Przyjmowanie wniosków:
Wnioski składa się u pedagogów.
Pedagodzy szkolni oraz psycholog szkolny będą również przyjmować wnioski i służyć pomocą w ich wypełnianiu 4 września w sali nr 204 (II piętro), w godz. od 17.30 do 19.00.
Należy korzystać tylko z załączonych wniosków – wnioski powinny być drukowane dwustronnie.
Wniosek powinien być wypełniony dokładnie, czytelnie, najlepiej drukowanymi literami.
Uczniowie pełnoletni wypełniają wniosek we własnym imieniu.
Ważne informacje:
- Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 528,00 zł netto, przy czym do dochodu nie wliczamy świadczenie 500+. Przekroczenie kryterium dochodowego jest równoznaczne z odmową otrzymania stypendium.
- W przypadku rozbieżności dotyczących adresu zameldowania i adresu zamieszkania należy załączyć wyjaśnienie oraz dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania ucznia (np. umowa najmu mieszkania, zaświadczenie z Wydziału Ewidencji Ludności, zaświadczenie z bursy lub oświadczenie o miejscu zamieszkania – wzór w załączniku).
- W przypadku, kiedy uczeń mieszka poza Warszawą, rodzic składa wniosek w gminie, w której zamieszkuje.
- Osoby bezrobotne powinny przedłożyć aktualne (z sierpnia) zaświadczenie z urzędu pracy o statusie bezrobotnego, a jeżeli nie posiadają takiego zaświadczenia, powinny napisać oświadczenie.
- Dokumentem potwierdzającym wysokość osiągniętych dochodów może być: zaświadczenie o wysokości osiągniętych dochodów, oświadczenie – zgodne z wzorem umieszczonym w załączniku.
- Wysokość dochodu powinna być podana w kwocie netto.
- Wypełniając „oświadczenie o dochodach”, rodzice powinni przy danym dochodzie wpisać łączną sumę przypadającą na wszystkich członków rodziny, np. jeśli w rodzinie jest troje dzieci i na każde z tych dzieci został przyznany zasiłek rodzinny, to do tabeli należy wpisać łączną sumę tego zasiłku.
- Jeśli wnioskodawca w sierpniu przekroczył kryterium dochodowe, ale utracił pracę, to podaje dochód z września.
——————————————————————————————————————
Stypendium Posiłek dla ucznia
Pomoc w formie posiłku mogą uzyskać uczniowie, którzy:
– nie uzyskali świadczenia (w formie zakupu posiłku) z Ośrodka Pomocy Społecznej
– znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
Tryb i sposób udzielania pomocy uczniom w zakresie dożywiania:
– wniosek o przyznanie refundacji obiadów w szkole składają: rodzice, opiekunowie prawni, nauczyciel – wychowawca, pedagog
– wniosek kierowany do Dyrektora szkoły należy składać u pedagoga szkolnego, w terminie – do 16 września 2019 (na I semestr), do 16 grudnia 2019 (na II semestr).
Złożone wnioski rozpatrywane są przez Szkolną Komisję Stypendialną
————————————————————————————————————
Stypendium Wyprawka Szkolna
Stypendium – Wyprawka szkolna jest wyłącznie dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
- Wypełniony wniosek należy złożyć w szkole do dnia 11 września 2019 r. Wnioski przyjmuje pedagog szkolny Krystyna Sławińska.
- Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
- Wartość dofinansowania dla ucznia: 445 zł.
RADA RODZICÓW – ZAPOMOGA, DOFINANSOWANIE WYCIECZKI SZKOLNEJ, DOFINANSOWANIE POSIŁKU W SZKOLE
Kto może otrzymać pomoc
Pomoc ze środków Rady Rodziców może być udzielona uczniowi znajdującemu się w trudnej sytuacji materialnej lub z powodu zdarzenia losowego. Pomoc ta może być udzielona w formie pieniężnej – zapomoga lub może pokryć częściowo lub w całości wycieczkę szkolną, bądź dofinansować obiady szkolne.
Kto składa wniosek
- rodzic ucznia, bądź opiekun prawny;
- pełnoletni uczeń;
- nauczyciel zatrudniony w szkole;
Warunki ubiegania się o pomoc
- Pomoc przyznaje się na wniosek kierowany do Rady Rodziców.
- Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć zaświadczenia o wysokości dochodów członków gospodarstwa domowego, w którym przebywa uczeń, a w przypadku gdy nie jest możliwe uzyskanie takiego zaświadczenia, mogą to być oświadczenia o wysokości dochodów lub inne dokumenty, w tym zaświadczenia z instytucji pomocy społecznej lub opinia pedagoga szkolnego, potwierdzająca trudną sytuację materialną ucznia.
- Stypendium przyznaje Rada Rodziców.