Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Przetwarzanie danych w Excelu

(na podstawie materiałów prof. Z. Fąfary)

 

 

  1. Sortowanie danych w tabelach – ćwiczenia z wykorzystaniem pliku „1 – Lista plac.xlsx”.

Przebieg ćwiczeń – należy otworzyć plik „1 – Lista plac.xls” i przekopiować wszystkie dane z arkusza „Lista personalna” do arkusza 1. Posortować dane według nazwisk, imion – sortowanie proste a następnie równocześnie według nazwisk i imion, zarobków rosnąco – sortowanie proste-niestandardowe.

Zmienić nazwę arkusza1 na Nazwisko i Imię 1

 

  1. Proste filtrowanie danych w tabelach

Przebieg ćwiczeń – należy i przekopiować wszystkie dane z arkusza „Lista personalna” do arkusza 2 i 3 . W arkuszu 2 założyć filtr prosty na stanowisko aby wyświetlić tylko kierowników sekcji a w arkuszu 3 zakładając filtr prosty-niestandardowy wyświetlić pensje >= od 25000 i <= 30000.

Zmienić nazwy arkusz x na Nazwisko i Imię x.

 

  1. Zaawansowane filtrowanie danych w tabelach – ćwiczenia z wykorzystaniem pliku „2 – Lista plac.xlsx”.

Przebieg ćwiczeń – należy otworzyć plik „2 – Lista plac.xls” i w tabeli arkusza „Lista personalna” i z wykorzystaniem opcji „Dane-Filtr-Filtr zaawansowany” skopiować dane dotyczące pracowników działu administracji (Admin.)

Zmienić nazwy arkusz x na Nazwisko i Imię x.

 

  1. Sumy pośrednie (częściowe) – ćwiczenia z wykorzystaniem pliku „6 – Sumy posrednie.xls”.

Przebieg ćwiczenia – należy otworzyć skoroszyt „6 – Sumy posrednie.xlsx” i korzystając z tabeli z listą płac w arkuszu 1 do 3 utworzyć sumy pośrednie (częściowe) ze średnimi pensjami na poszczególnych stanowiskach (przypadek pierwszy opisany w arkuszu „Wzor 1”), średnimi pensjami w działach (przypadek drugi opisany w arkuszu „Wzor 2”) oraz z sumą dni za zwolnieniu i urlopach w poszczególnych sekcjach (przypadek 3 opisany w arkuszu „Wzor 3”).

Zmienić nazwy arkusz x na Nazwisko i Imię x.

  1. Tabela przestawna – ćwiczenia z wykorzystaniem pliku „7 – Tabela przestawna.xls”.

Przebieg ćwiczenia – należy otworzyć skoroszyt „7 – Tabela przestawna.xlsx” i korzystając z tabeli z listą płac w arkuszu „Lista personalna” utworzyć tabele przestawne ze średnimi pensjami na poszczególnych stanowiskach w poszczególnych działach (przypadek pierwszy opisany w arkuszu „Pensja”), sumą dni zwolnień na poszczególnych stanowiskach w poszczególnych działach (przypadek drugi opisany w arkuszu „Zwolnienia”) oraz z sumą dni urlopów na poszczególnych stanowiskach w poszczególnych działach (przypadek 3 opisany w arkuszu „Urlopy”).

Zmienić nazwy arkusz x na Nazwisko i Imię x.

Projekt Edukacji Finansowej ELEKTRONICZNA BANKOWOŚĆ

WEBINARIA 3 moduły warsztatowe realizowane przez ekspertów: bankowców, pracowników IT oraz specjalistów z branży  Cyberbezpieczeństwo  8 LUTY 13.30 Partnerzy merytoryczni: Warszawski Instytut Bankowości oraz Allegro  ZAPISY LINK Blockchain, rynki kryptowalut, social lending   15 LUTY 13.30 Partnerzy merytoryczni: Binance i Sky Rocket Trade  ZAPISY  Link BigData, AI, ochrona danych osobowych 22 LUTY 13.30 Partnerzy merytoryczni: Bank […]

Kolejny sukces WIŚNIOWEJ: 3. zespoły uczniowskie z ZSLiT Nr 1, otrzymało rekomendację do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory 2021.

Organizatorem Festiwalu E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.  W tym roku, w dniu 20. stycznia, Szkolny Festiwal E(x)plory odbył się w XL Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.  Z satysfakcją informujemy, że ze zgłoszonych 25 projektów, z 5 szkół do konkursu, jury przyznało 5 akredytacji.   Z  WIŚNIOWEJ do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory, zakwalifikowały się […]

SZKOLNY KONKURS NA OPOWIADANIE

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu na Opowiadanie. Zasady uczestnictwa: uczeń może zgłosić do konkursu tylko jedno opowiadanie; temat opowiadania – dowolny; długość do 4 stron (w wyjątkowych przypadkach do 6 stron); czcionka 12, interlinia 1,5; Termin oddawania prac: 19 lutego 2021 r. Prace należy przesłać na adres: marta.osinska@tm1.edu.pl ZAPRASZAMY!!!

SZKOLNY KONKURS JEDNEGO WIERSZA

Zapraszamy Was do udziału w corocznym konkursie, w którym możecie pochwalić się talentem poetyckim. Regulamin: jeden uczeń oddaje tylko jeden wiersz; temat wiersza dowolny; długość wiersza – dowolna, ale często mniej znaczy więcej; termin oddawania wierszy: 5 lutego 2021 r.; wiersze należy przesłać do pani Marty Osińskiej na adres: marta.osinska@tm1.edu.pl wyniki konkursu zostaną ogłoszone do […]

Mawilux
ATMSolutions
CISCO
Novell
ECDL - European Computer Driving Licence
Akademia Astor
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Skip to content