Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Uczniowie Technikum Mechatronicznego nr 1 na spotkaniu EuroApprentices na Malcie

Dwaj uczniowie naszej szkoły: Paweł Rogalski (2tb) oraz Piotr Targos (2tm2) uczestniczyli w warsztatach „EuroApprentices. Go. Learn. Share”, które odbyły się w dniach 08-10 maja 2019 na Malcie. Podczas wyjazdu towarzyszyły im: Katarzyna Tulkis-Błesnowska – koordynator programu Erasmus+ z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w Polsce oraz Karolina Dołomisiewicz – kierownik szkolenia praktycznego w ZSLiT nr 1.

W wydarzeniu brali udział uczniowie z 10 krajów UE. Każdy dzień był wypełniony warsztatami i wizytami studyjnymi w firmach i na maltańskich uczelniach. Piotrek i Paweł brali udział w zajęciach nt. pokonywania tremy przed wystąpieniami publicznymi, improwizacjach teatralnych oraz szkoleniu dotyczącym zakładania własnej firmy.

Drugiego dnia grupa miała okazję zobaczyć Malta College of Arts, Science and Technology oraz wysłuchać wykładu nt historii Malty oraz tamtejszego systemu szkolnictwa.

Jednym z ciekawszych punktów programu była wizyta w firmach: Lufthansa Technik i Pricewaterhouse Coopers –PwC.

Dodatkowo, na pierwszy wieczór organizatorzy zaplanowali krótką wycieczkę do stolicy Malty, Valletty oraz zwiedzanie jej z przewodnikiem.

Wyjazd był doskonałą okazją do nawiązania znajomości z rówieśnikami z innych krajów, poznania systemów kształcenia zawodowego w krajach UE, a przede wszystkim komunikowania się w języku angielskim przez wszystkie trzy dni przez większość czasu.

Autor treści: Karolina Dołomisiewicz

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content