Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Kolejna edycja konkursu ELEKTRYZUJĄCA PASJA

ZAPRASZAMY MŁODYCH PASJONATÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE „ELEKTRYZUJĄCA PASJA”

Już po raz dziesiąty ELEKTROTIM S.A. wraz z partnerami społecznymi, w styczniu 2017 r., rozpoczęła poszukiwania największych pasjonatów. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają możliwość zgłosić swoje projekty na konkurs Elektryzująca Pasja, w którym za zadanie mają pokazać swoje pasje powiązane z techniką i przekonać jury konkursowe, że jest to wyjątkowe i całkowicie pochłaniające ich hobby. Najlepsi wygrają nagrody pieniężne, rzeczowe oraz tytuł Największego Pasjonata 2017!

Firma ELEKTROTIM, od 10 lat, organizuje ogólnopolski konkurs Elektryzująca Pasja. Nowością tegorocznej edycji są nagrody pieniężne, które mają być niejako symbolem, że „z pasji można żyć” i z powodzeniem może stać się ona sposobem na zarabianie pieniędzy.

ZADANIE KONKURSOWE „Elektryzującej Pasji” polega na przygotowaniu prezentacji lub filmiku obrazującego wielką pasję autora pracy. Spośród zgłoszonych prac, specjalnie w tym celu powołane jury konkursowego wybierze 15 finalistów, którzy rywalizować będą o nagrody główne i wyróżnienia. Uczniowie mogą zgłaszać prace indywidualne, jak i grupowe. Prace – indywidualne lub grupowe (2-5 osób) można zgłaszać do 6 marca 2017r. (Szczegóły w Regulaminie Konkursowym na stronie elektrotim.pl). Spośród zgłoszonych prac jury konkursowe wybierze 15 finalistów, którzy rywalizować będą o nagrody. Zwycięzcy i wyróżnieni zostaną ogłoszeni 21 kwietnia 2017r. podczas Gali Finałowej.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ

Szkoła, która chce przystąpić do konkursu zgłasza Koordynatora Konkursowego (szczegóły w Regulaminie). Spośród wszystkich zgłoszonych prac Jury wybierze 15 najlepszych prac, a następnie laureatów: 1-ego, 2-ego, 3-ego miejsca oraz projekty wyróżnione. Każdy z uczestników otrzyma dylom. Wszyscy nauczyciele, którzy będą pełnić rolę Koordynatorów Konkursowych i zgłoszą prace również zostaną uhonorowani nagrodami.

  • Czas na zgłaszanie prac: 16 stycznia 2017 r. –  6 marca 2017 r.
  • Ogłoszenie twórców najlepszych 15prac: 24 marca 2017 r.
  • Uroczysta Gala, ogłoszenie zwycięzców, wystawa prac konkursowych: 21 kwietnia 2017 r.

 

NAGRODY FINANSOWE

Dla zwycięzców konkursu „Elektryzująca Pasja” ufundowane zostaną nagrody, o łącznej wartości ponad 10.000 zł, w tym:

NAGRODY DLA UCZNIÓW:

v  1 miejsce – nagroda w wysokości 3.000 zł

v  2 miejsce – nagroda w wysokości 1.500 zł

v  3 miejsce – nagroda w wysokości 500 zł

v  dodatkowo osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe, możliwe są nagrody pocieszenia

NAGRODY DLA NAUCZYCIELI:

v  Dla najaktywniejszego koordynatora, który zgłosi największą ilość prac, spełniających wymogi konkursu 1.000 zł

v  Dla koordynatora, którego uczeń zdobędzie 1. miejsce w konkursie 1.500 zł

v  Dla koordynatora, którego uczeń zdobędzie 2. miejsce w konkursie 750 zł

v  Dla koordynatora, którego uczeń zdobędzie 3. miejsce w konkursie 250 zł

 

IDEA KONKURSU

Jak mówi Andrzej Diakun, Dyrektor Generalny ELEKTROTIM S.A.: „Warto inwestować w młode talenty. Jako ELEKTROTIM, wraz z partnerami chcemy pomagać tym, którzy dopiero rozpoczną swoją drogę zawodową. Po 10-ciu latach systematycznej pracy z młodzieżą doszliśmy do wniosku, że idea konkursu – poszukiwanie nieodkrytych talentów – jest na tyle istotna, iż warto dodatkowo wprowadzić motywator w postaci nagród pieniężnych. Młodzi ludzie potrzebują wsparcia, porady i impulsu do działania. Zmagania konkursowe są szansą na pokazanie się od najlepszej strony, zaprezentowanie swoich pasji i poznanie potencjalnych pracodawców. To też potężna dawka wiedzy, nowe doświadczenie i cenny wpis w CV”. Ideą „Elektryzującej Pasji” jest zachęcenie młodych osób do aktywności i stworzenie im warunków do promocji innowacyjnych projektów. Organizatorzy stawiają sobie za cel rozwój zainteresowań zawodowych i umiejętności uczniów, który ułatwi im odnalezienie się na rynku pracy, po ukończeniu szkoły.

Uczniowie mają ok. 3 miesięcy na przygotowanie autorskich projektów, obrazujących ich niebanalne pasje i zainteresowania. Zadanie polega na przygotowaniu prezentacji w Power Point lub nakręcenie krótkiego filmiku, obrazującego wyjątkową pasję ucznia z dowolnego obszaru zainteresowań. Spośród zgłoszonych prac jury konkursowe wybrało 15 finalistów, którzy rywalizowali o nagrody.

 Regulamin konkursu

Formularz zgłoszenia do konkursu

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content