Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Nasi uczniowie na WorldSkills w Kazaniu

Dwaj uczniowie Technikum Mechatronicznego nr 1 – Mateusz Dąbrowski oraz Przemysław Krasnodębski – będą reprezentować Polskę na światowym konkursie WorldSkills 2019 w Kazaniu, Rosja, w sierpniu br. Chłopaki startują w konkurencji „Mechatronika” a ich zadaniem będzie zaprojektowanie i złożenie linii produkcyjnej. Będą rywalizować z zawodnikami z całego świata.

WorldSkills to prestiżowy konkurs umiejętności zawodowych, w którym uczestniczy utalentowana młodzież w wieku 18 – 22 lata. Konkursy WorldSkills służą zachęcaniu młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promocji najnowszych rozwiązań w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Stanowią również doskonałą okazję do wymiany dobrych praktyk, promocji osiągnięć i nawiązywania kontaktów.

WorlSkills Kazań 2019 w liczbach:

  • 22-27 sierpnia
  • 56 konkurencji
  • 80 państw członkowskich
  • 1600 zawodników
  • 70 000 m2 powierzchni

Przemek i Mateusz, którzy reprezentowali już Polskę na europejskiej edycji konkursu, Euroskills 2018 w Budapeszcie, przygotowują się pod czujnym okiem p. Marka Szymkiewicza, polskiego eksperta konkursowego w kategorii mechatronika. Instytucją koordynującą przygotowanie Polski do udziału w konkursie jest Fundacja Systemu Rozwoju Edukacji, z którą nasze technikum ściśle współpracuje.

Więcej informacji można znaleźć tu:

https://www.frse.org.pl/artykul/polskie-treningi-przed-worldskills/

A gdyby ktoś miał ochotę na bieżąco śledzić zmagania zawodników może to roić pod adresem: https://worldskills2019.com/en lub w mediach społecznościowych.

Równolegle, FRSE organizuje konkurs kulinarny WorldSkills Poland, którego główną nagrodą jest możliwość reprezentacji Polski podczas EuroSkills 2020 w Graz w konkurencji GOTOWANIE.

Zgłoszenia można przesyłać do 2 sierpnia br. na adres worldskillspoland@frse.org.pl z dopiskiem “Konkurs Worldskills Poland 2019”. Więcej informacji pod linkiem:

https://www.frse.org.pl/program/worldskills-poland/

Autor treści: Karolina Dołomisiewicz

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content