Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Konkurs Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie mechaniki i mechatroniki pojazdów i maszyn. Tematyka konkursu dotyczy następujących zagadnień:

  • Podstaw fizyki, mechaniki technicznej, elektrotechniki i elektroniki
  • Podstaw konstrukcji maszyn ( w tym materiały konstrukcyjne, połączenia, rysunek techniczny, techniki wytwarzania)
  • Układów sterowania i regulacji w pojazdach i maszynach
  • Układów napędowych pojazdów i maszyn ( w tym silniki spalinowe, układy zasilania silników, napędy hybrydowe)
  • Diagnostyki ( w tym: przyrządy pomiarowe, pomiary wielkości elektrycznych)
  • Eksploatacja maszyn i pojazdów ( w tym: naprawy, dobór narzędzi, ochrona przed korozją, ochrona środowiska)

Konkurs jest dwuetapowy:

Etap I (eliminacje szkolne) – 19.03.2020r.

Etap II (finał) – 16.04.2020r.

Laureaci I, II, i III stopnia konkursu otrzymują:

  • tytuł ,,Laureata” lub ,,Wyróżnionego finalisty’’
  • ufundowane nagrody.

Laureaci i Wyróżnieni Finaliści mogą także ubiegać się w roku akademickim 2020/2021 o przyjęcie z pominięciem procedury kwalifikacyjnej na studia prowadzone na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Szczegóły konkursu ( w tym regulamin) znajdują się na stronie:

http://www.simr.pw.edu.pl/Strona-glowna-wydzialu-SiMR/Wspolpraca/Konkurs-Wiedzy-Mechanicznej-i-Mechatronicznej-PiM

Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie proszeni są o zgłaszanie się do P. Zbigniewa Niedbały pok. 110. Zapisy trwają do 28 lutego 2018r. do godziny 12:00.

Projekt Edukacji Finansowej ELEKTRONICZNA BANKOWOŚĆ

WEBINARIA 3 moduły warsztatowe realizowane przez ekspertów: bankowców, pracowników IT oraz specjalistów z branży  Cyberbezpieczeństwo  8 LUTY 13.30 Partnerzy merytoryczni: Warszawski Instytut Bankowości oraz Allegro  ZAPISY LINK Blockchain, rynki kryptowalut, social lending   15 LUTY 13.30 Partnerzy merytoryczni: Binance i Sky Rocket Trade  ZAPISY  Link BigData, AI, ochrona danych osobowych 22 LUTY 13.30 Partnerzy merytoryczni: Bank […]

Kolejny sukces WIŚNIOWEJ: 3. zespoły uczniowskie z ZSLiT Nr 1, otrzymało rekomendację do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory 2021.

Organizatorem Festiwalu E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.  W tym roku, w dniu 20. stycznia, Szkolny Festiwal E(x)plory odbył się w XL Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.  Z satysfakcją informujemy, że ze zgłoszonych 25 projektów, z 5 szkół do konkursu, jury przyznało 5 akredytacji.   Z  WIŚNIOWEJ do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory, zakwalifikowały się […]

SZKOLNY KONKURS NA OPOWIADANIE

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu na Opowiadanie. Zasady uczestnictwa: uczeń może zgłosić do konkursu tylko jedno opowiadanie; temat opowiadania – dowolny; długość do 4 stron (w wyjątkowych przypadkach do 6 stron); czcionka 12, interlinia 1,5; Termin oddawania prac: 19 lutego 2021 r. Prace należy przesłać na adres: marta.osinska@tm1.edu.pl ZAPRASZAMY!!!

SZKOLNY KONKURS JEDNEGO WIERSZA

Zapraszamy Was do udziału w corocznym konkursie, w którym możecie pochwalić się talentem poetyckim. Regulamin: jeden uczeń oddaje tylko jeden wiersz; temat wiersza dowolny; długość wiersza – dowolna, ale często mniej znaczy więcej; termin oddawania wierszy: 5 lutego 2021 r.; wiersze należy przesłać do pani Marty Osińskiej na adres: marta.osinska@tm1.edu.pl wyniki konkursu zostaną ogłoszone do […]

Mawilux
ATMSolutions
CISCO
Novell
ECDL - European Computer Driving Licence
Akademia Astor
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Skip to content