Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Elmark Automatyka S.A. inwestuje w warszawskie technikum

W dniu 4 września 2020r. gościliśmy w szkole przedstawicieli firmy Elmark Automatyka S.A., która uroczyście przekazała szkole w ramach współpracy 4 stanowiska edukacyjne ELMATIC EA01. Te zaawansowane stanowiska przeznaczone zostaną do kształcenia w zawodzie technik mechatronik, ale służyć mogą również do kształcenia w zawodzie technik automatyk.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Centrum Szkoleniowego Elmark:  prezes Antoni Warszawik, inż. Marek Falkowski, inż. Kamil Kucharek oraz główni projektanci stanowiska: Tycjan Kołecki i Paweł Łoziński – będący absolwentami naszego technikum mechatronicznego.

Nasi nauczyciele: Andrzej Wrona, Zbigniew Całka oraz Zbigniew Niedbała odbyli zaawansowane szkolenie z obsługi stanowiska ELMATIC EA01. Podczas spotkania przedstawiciele firmy wręczyli im certyfikaty ukończenia szkolenia.

Stanowisko ELMATIC EA01 to nowoczesne i kompleksowe rozwiązanie dydaktyczne uwzgledniające zarówno wymagania wynikające z podstawy programowej, wymagania wyposażenia stanowisk egzaminacyjnych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, ale przede wszystkim pozwalają one na budowanie oferty edukacyjnej spójnej z wysokimi wymaganiami rynku pracy.

W skład stanowiska wchodzi nowoczesny sterownik PLC Unitronics UniStream, Falownik UMI i inne wymagane komponenty.  Oprogramowanie UniLogic zastosowane w urządzeniu to potężne narzędzie, które oferuje wiele nowoczesnych technik programowania. Wystarczy jeden program do obsługi VFD, PLC, modemów oraz komunikacji między urządzeniami.

Firma Elmark Automatyka od ponad 30 lat jest aktywnym graczem w branży automatyki przemysłowej. Zdobywają klientów dzięki pokaźnej bazie oferowanych produktów, prowadzeniu specjalistycznych szkoleń, eksperckiej wiedzy oraz zaangażowaniu w rozwój polskiego przemysłu. Teraz postanowili wspierać rozwój szkół kształcących w zawodzie technik mechatronik i technik automatyk.


Swoimi działaniami wskazuje, że edukacja z zakresu automatyki przemysłowej, robotyki, przemysłu 4.0 może być świetną przygodą już na etapie szkół ponadpodstawowych. Wierzą, że ich zaangażowanie, pozwoli sprawić, że uczniowie technikum mechatronicznego nr 1, gdy opuszczą mury szkoły, będą świetnie przygotowani do dalszego rozwoju na studiach technicznych lub podjęcia pracy w nowoczesnym                              i innowacyjnym przedsiębiorstwie.

Bardzo dziękujemy firmie Elmark Automatyka S. A. za przekazanie stanowisk oraz zaangażowanie, które przekłada się na podniesienie jakości pracy szkoły oraz rozwój jej uczniów.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content