Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Warszawskie licealistki rozwijają skrzydła w dziedzinie IT!

STEAM Academy to bezpłatny program szkoleń z zakresu nauk STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics), skierowany do uczennic warszawskich liceów w wieku 15-18 lat. W ramach programu uczestniczki wezmą udział w 60 godzinach zajęć, zdobywając praktyczne umiejętności z obszaru STEAM oraz rozwijając umiejętności miękkie.

60 dziewczyn zdobędzie wiedzę o możliwych ścieżkach rozwoju w branży IT, dowie się jak dostać staż i jak wybrać dalszą ścieżkę rozwoju. Warsztaty STEAM Academy rozpoczną się w lutym 2022 r. (po feriach zimowych), a nabór właśnie ruszył!

Całość warsztatów prowadzona ONLINE będzie w ramach kursów weekendowych. Uczestniczki będę spotykać się w soboty i niedziele, realizując przez 1,5 miesiąca 60 godzin warsztatowych. Po zakończeniu części warsztatowej uczestniczki STEAM Academy skorzystają z dedykowanych 12 miesięcznych sesji mentoringowych 1:1 z kobietami z branży STEAM.

W trakcie kursu uczestniczki zdobędą umiejętności z obszarów:
➡ tworzenia i projektowania stron internetowych
➡ programowania
➡ grafiki
➡ umiejętności miękkich.

Udział w programie STEAM Academy pozwoli na rozwój kluczowych umiejętności:
➡ kompleksowego rozwiązywania – problemów
➡ krytycznego myślenia
➡ kreatywności
➡ współpracy w zespole
➡ elastyczności poznawczej.

✅ Szczegóły projektu na stronie: https://girlscodefun.pl/projekty-edukacyjne/steam-academy/

✅ Szczegóły naboru dostępne w Regulaminie i opisie projektu w formularz zgłoszenia dostępnym tu: https://forms.gle/ZN8y72bBS7zGoroE6

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content