MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

środa  26.10. 2022

Scenariusz obchodów

1.  Szkolna gra literacka „Wiedźmińskim szlakiem”

Na plakatach umieszczonych na terenie szkoły będą zaszyfrowane informacje zaczerpnięte z sagi o Wiedźminie. Żeby dotrzeć do celu czyli biblioteki, trzeba rozszyfrować zagadki i uzupełnić kartę odpowiedzi pobraną wcześniej z biblioteki. Start o godzinie 11.10. Liczy się nie tylko prawidłowa odpowiedź, ale i czas ukończenia gry.

2. Wybieramy najlepszy plakat na MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W auli na parterze przy fortepianie zostaną zaprezentowane projekty  plakatów nadesłane na konkurs. Cała społeczność szkolna może wziąć udział w głosowaniu na Formsach i wybrać tę pracę, która będzie naszym oficjalnym plakatem na przyszłorocznych obchodach bibliotecznego święta.

3. „Dzień na Wiśniowej”

Zapraszamy do wspólnego tworzenia tekstu o Wiśniowej w formie wpisu blogowego w wersji papierowej, która będzie potem przeniesiona jako elektroniczna. W auli Staffa podczas I  długiej przerwy można będzie dołączyć do grona piszących.

Zapraszamy wszystkich – uczniów i nauczycieli -­ do wspólnej zabawy.

Dla zwycięzców konkursów przewidziano nagrody!