Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1|Wiśniowa 56

Finał II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie.

W piątek 04.11.2022 r. uczniowie naszej szkoły Marcin Kurkowicz oraz Piotr Płonowski spędzili dzień w Polskim Komitecie Olimpijskim biorąc udział w finale II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie. 

Marcinowi i Piotrowi nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale sam udział w ostatnim etapie konkursu jest wysokim osiągnięciem. Aby móc uczestniczyć w ścisłym finale należało przejść przez pierwszy etap eliminacyjny II Narodowego Konkuru Wiedzy o Sporcie w formie testu on-line. Wzięło w nim udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z całego kraju, a do finału kwalifikowało się jedyne 30 osób z najlepszym wynikiem punktowym. Marcin Kurkowicz z klasy 4gm2 awansował do finału z 4 pozycji zdobywając 45/50 punktów, a Piotr Płonowski z klasy 3ptb awansował z pozycji 21 z 41 punktami. 

Finaliści konkursu mieli możliwość doświadczenia sportowej atmosfery a co najważniejsze mieli okazję poznać i porozmawiać z wybitnymi polskimi sportowcami.

W kapitule wielkiego finału zasiedli wybitni sportowcy – mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, pierwszy Polak w NBA – Cezary Trybański, lekkoatleta – 400-metrowiec Paweł Januszewski czy wicemistrz olimpijski w zapasach – Andrzej Surpon. Każdy uczestnik otrzymał zestaw upominkowy zawierający m.in. książki o tematyce olimpijskiej.

Z finału przywieźliśmy do szkoły autograf medalisty olimpijskiego Andrzeja Suprona, na którym widnieje napis ,,Dla Wiśniowej z olimpijskimi pozdrowieniami Andrzej Supron”. 

Autograf będzie umieszczony w gablocie wychowania fizycznego przy wyjściu na boisko szkolne. 

Poza spotkaniem ze słynnymi sportowcami uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Sportu mieszczące się na piętrze Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Gratuluję Panom a Was Drodzy Uczniowie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Nauczyciel wychowania fizycznego Marta Łukasiak.

CISCO
ECVET - European Credit System for Vocational Education and Training
Polaris
Skip to content